


Golvlampa NordluxLuna
1 495 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

DFTP - Design For The People! Lampan Luna är ett nytt tillskott i DFTP-familjen. Med dess matta glans associerar den nästan med månskenet, och med dess dimbara ljus så kan den ge dig både solsken inomhus och månsken på kvällen. Luna finns som både bordslampa, golvlampa och vägglampa. Med Luna så kan du ta fram elegans tillsammans med funktionalitet och designa ljuset enkelt i ditt hem.
Varumärke
Beskrivning
DFTP - Design For The People! Lampan Luna är ett nytt tillskott i DFTP-familjen. Med dess matta glans associerar den nästan med månskenet, och med dess dimbara ljus så kan den ge dig både solsken inomhus och månsken på kvällen. Luna finns som både bordslampa, golvlampa och vägglampa. Med Luna så kan du ta fram elegans tillsammans med funktionalitet och designa ljuset enkelt i ditt hem.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 83264001 |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A |
| Höjd | 1395 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Material | Glas |
| Sockel | LED Panel |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | DFTP |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Bredd | 25 cm |
| Ljusspridningsvinkel | 360 ° |
| Effekt/prestanda | 5 kW |
| EAN-nr | 5701581303782 |
