
Golvlampa NordluxPine
fr. 749 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Golvlampa Nordlux Pine är en dekorativ serie i industriell design, vilket skapar en vacker kontrast till den ljusa skandinaviska inredningen. Med sin kombination av matt metall och eleganta mässingsdetaljer får serien ett exklusivt uttryck. Med sina små hål i skärmens överkant och på sidorna erbjuder Pine en unik karaktär och en nyskapande ljusupplevelse, och den skapar en snygg ljuseffekt i rummet.
Varumärke
Beskrivning
Golvlampa Nordlux Pine är en dekorativ serie i industriell design, vilket skapar en vacker kontrast till den ljusa skandinaviska inredningen. Med sin kombination av matt metall och eleganta mässingsdetaljer får serien ett exklusivt uttryck. Med sina små hål i skärmens överkant och på sidorna erbjuder Pine en unik karaktär och en nyskapande ljusupplevelse, och den skapar en snygg ljuseffekt i rummet.
En fin detalj på golvlampan Pine är den eleganta strömbrytaren i mässing längst upp på skärmen som gör det enkelt och bekvämt att tända och släcka lampan. Golvlampan kan användas överallt där du behöver extra ljus – som läslampa bakom soffan eller intill din favoritfåtölj.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Effekt/prestanda | 15 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Grå, Svart |
| Höjd | 1330 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Pine |
| Sockel | GU10 |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Djup | 180 mm |
| Djup | 180 cm |
| Diameter | 135 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 2,622 kg |
| Bredd | 370 mm |
| Bredd | 370 cm |

