Golvlampa TrioChris LED
2 519 kr2 794 kr
Sänkt pris!
Spara 275 kr
30 dagars prisgaranti
Chris LED
2 519 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Den klassiskt designade Chris-golvlampan ger praktiska funktioner till ditt hem.
Den tvådelade golvlampan har en separat läslampa och en kraftfullare övre lampa, som är mycket användbara under de mörknande höstkvällarna. Ljusenheterna har sina egna strömbrytare vilket gör att de kan användas tillsammans eller separat. Lampan är kromfärgad och tillverkad av metall. Den flexibla armen på läslampan gör det möjligt att rikta ljuset i önskad riktning. Lampans ljusstyrka kan justeras steglöst med sin inbyggda dimmer. Ljusenheten är en integrerad LED med varmvit ljusnyans på 3000K.
Egenskaper
| Varumärke | Trio |
|---|---|
| Art.Nr. | 478310206 |
| Effekt/prestanda | 18 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Krom |
| Höjd | 1800 mm |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| IP-Klassning | IP20 |
| Sockel | SMD LED |
| Material | Metall |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Ljustemperatur | 3000K K |
| Serie | CHRIS |
| Spänning | 230 V |
| Bredd | 300 mm |
| Energiförbrukning | 0,018 kWh/år |
| EAN-nr | 4017807336795 |
