


Taklampa Halo DesignDrops Opal/AluminiumØ230 mm
2 003 kr2 287 kr
Spara 12 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Diameter
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Taklampa Halo Design Drops Opal/Aluminium är en elegant, droppformad pendellampa i design av Michael Waltersdorff. Den har en skärm i opalglas som kontrasteras av vackra metalldetaljer. Opalglaset ger ett behagligt och bländfritt ljussken. Komplettera lampan med en ljuskälla.
Egenskaper
| Varumärke | Halo Design |
|---|---|
| Art.Nr. | 617539-01 |
| Färg | Opal/Aluminium |
| Diameter | 230 mm |
| Effekt | 60 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ljuskälla | E27 |
| Sockel | E27 |
| Höjd | 340 mm |
| Kabelfärg | Svart |
| Utförande | Pendel |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Serie | Drops |
| Typ | Taklampa |
| Kabellängd | 2,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP20 |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5703638407924 |
