Taklampa Ifö Electric Ohm 21,5 CmSvart
3 669 kr
3 065 krSpara 16 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Ohm 21,5 Cm
Svart
3 065 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ohm är en vacker serie med porslinsarmaturer, designade av Kauppi & Kauppi, där både luftighet och elegans står i fokus.
Varumärke
Ifö ElectricBeskrivning
Ohm är en vacker serie med porslinsarmaturer, designade av Kauppi & Kauppi, där både luftighet och elegans står i fokus.
Denna vackra pendel är tillverkad av porslin, har en matchande textilkabel och takplatta, samt är smyckad med en elegant kupa i matt opalglas. Denna variant är försedd med integrerad LED-belysning som avger ett varmvitt ljus (3000K) och förser rummet med ett bländfritt och funktionellt ljus.. Pendeln är lika fin hängande för sig själv, som fler tillsammans i en rad eller i ett kluster. Ett förslag är att blanda olika storlekar med varandra för att skapa ett inbjudande och lite lekfullt intryck i rummet. Denna varianten är även IP44-klassad och därav även godkänd att användas i våtrum.
Integrerad LED-belysning.
Ohm-familjen har sedan 2019 fått stor global uppmärksamhet och vunnit flertalet hedrande designpriser för sitt både moderna och klassiska formspråk.
Integrerad LED-belysning.
Ohm-familjen har sedan 2019 fått stor global uppmärksamhet och vunnit flertalet hedrande designpriser för sitt både moderna och klassiska formspråk.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö Electric |
| Art.Nr. | 7507237 |
| Färg | Svart |
| Diameter | 100 mm |
| Effekt | 8 W |
| Energieffektivitet | A++ |
| Effekt/prestanda | 8 kW |
| Höjd | 215 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 51820/LED |
| Material | Porslin/Glas |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| Serie | Ohm |
| Sockel | Integrerad LED |
| Typ | Taklampa |
| Vikt | 1,5 kg |
| Dimbar | Ja |
| Diameter | 10 cm |
| EAN-nr | 7312908322867 |
