Solcellslampa Nordlux Saulio Solar
Rek. pris 579 kr
509 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Saulio Solar
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Saulio från den danska designduon Says Who är en solcellsdriven vägglampa med en sober, strömlinjeformad design. Saulio laddas med solljus under dagen och slås på när den känner av rörelse under natten. Du kan välja mellan två sensorinställningar: av/på eller från kvällsljus till fullt ljus när du går förbi. Enkel installation utan kabeldragning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Saulio från den danska designduon Says Who är en solcellsdriven vägglampa med en sober, strömlinjeformad design. Saulio laddas med solljus under dagen och slås på när den känner av rörelse under natten. Du kan välja mellan två sensorinställningar: av/på eller från kvällsljus till fullt ljus när du går förbi. Enkel installation utan kabeldragning.
Lampan har inbyggd dimbar ljuskälla med knapp eller touch.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2518251003 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Längd | 113 mm |
| Effekt/prestanda | 4,45 W |
| Energieffektivitet | F |
| Kabellängd | 1 m |
| Spänning | 5 V |
| Djup | 156 mm |
| Höjd | 73 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 500 ° |
| Ljuskälla | SolarLed |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Saulio |
| Sockel | SolarLed |
| Produkttyp | Fasadlampa |
| Vikt | 0,39 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Ja |
| EAN-nr | 5704924023491 |








