Vägg/Taklampa Nordlux ContinaMässing
Rek. pris 1 099 kr
959 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Mässing

Contina
Mässing
959 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vägg/Taklampa Nordlux Contina kombinerar attraktiv design och funktion där det är de noggrant utvalda detaljerna som får serien att sticka ut. Den lätta ramen avslutas med ett kulformat glasklot i opalvitt glas som döljer ljuskällan och sprider ett vackert bländfritt ljus i rummet samt bidrar till ett elegant uttryck.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägg/Taklampa Nordlux Contina kombinerar attraktiv design och funktion där det är de noggrant utvalda detaljerna som får serien att sticka ut. Den lätta ramen avslutas med ett kulformat glasklot i opalvitt glas som döljer ljuskällan och sprider ett vackert bländfritt ljus i rummet samt bidrar till ett elegant uttryck.
Lampan gör upp med den traditionella uppfattningen om hur lampor används. Den långa, flexibla armen gör att Contina kan användas både som vägg- och taklampa, så här får du en lampa som du själv kan sätta din egen prägel på.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010971035 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 125 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| Vikt | 1,04 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 736 mm |
| Höjd | 372 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Contina |
| Sockel | G9 |
| Produkttyp | Vägg/Tak |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5704924001734 |




