Vägglampa Nordlux Clyde Svart
Rek. pris 629 kr
437 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Clyde Svart
437 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vägglampa Nordlux Clyde Svart är en lampa som kombinerar stram skandinavisk design och innovativ teknik. Clyde har en inbyggd moodmaker-funktion som gör att du kan justera belysningen i tre steg efter behov och situation.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägglampa Nordlux Clyde Svart är en lampa som kombinerar stram skandinavisk design och innovativ teknik. Clyde har en inbyggd moodmaker-funktion som gör att du kan justera belysningen i tre steg efter behov och situation.
Clyde är en liten vägglampa med många funktioner. Moodmaker-funktionen gör lampan väldigt lämplig intill sängen eller soffan eftersom den ger bra läsbelysning och ett lugnt ljus när du ska sova eller koppla av. Strömbrytaren är placerad på basen så att du enkelt kan tända och släcka ljuset.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010821003 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Bredd | 100 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Effekt/prestanda | 5,5 W |
| Energieffektivitet | F |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 100 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ljuskälla | 5W LED |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Metall |
| Energiförbrukning | 5,5 kWh/1000h |
| Serie | Clyde |
| Sockel | LED-modul |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Vikt | 0,35 kg |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Energiförbrukning | 5,5 kWh/år |
| EAN-nr | 5704924001178 |




