Vägglampa Nordlux Franca
Rek. pris 669 kr
461 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Franca
461 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Franca-serien har en exklusiv och elegant design med vackert skinande glas och blank mässing. Vägglampan har vintagedetaljer med en modern twist. Den vita glaskupolen skapar ett mjukt och diffust ljus som är perfekt ovanför din köksbänk eller i din hall.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Franca-serien har en exklusiv och elegant design med vackert skinande glas och blank mässing. Vägglampan har vintagedetaljer med en modern twist. Den vita glaskupolen skapar ett mjukt och diffust ljus som är perfekt ovanför din köksbänk eller i din hall.
Egenskaper
- En klassisk vintagedesign
- Vackert skinande glas kombinerat med blank mässing
- Ger ett mjukt, diffust ljus
- Ej dimbar
- En klassisk vintagedesign
- Vackert skinande glas kombinerat med blank mässing
- Ger ett mjukt, diffust ljus
- Ej dimbar
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2312561035 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Mässing |
| Bredd | 130 mm |
| Diameter | 130 mm |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 210 mm |
| Höjd | 220 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Franca |
| Sockel | E14 |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Vikt | 0,48 kg |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 5704924015915 |




