Vägglampa Nordlux Milford Mini
Rek. pris 339 kr
299 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Milford Mini
299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Milford Mini är en dekorativ serie där det opalvita munblåsta glaset skapar ett mjukt och nästan plisserat utseende. Designen är enkel och modern med en blandning av opalglas och svart metall. Kombinationen av de organiska formerna och den räfflade ytan skapar elegans och låter ett mjukt ljus sprida sig i hela rummet.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Milford Mini är en dekorativ serie där det opalvita munblåsta glaset skapar ett mjukt och nästan plisserat utseende. Designen är enkel och modern med en blandning av opalglas och svart metall. Kombinationen av de organiska formerna och den räfflade ytan skapar elegans och låter ett mjukt ljus sprida sig i hela rummet.
Egenskaper
- Enkel, modern design
- Vackert räfflat glas
- ”Japandi-stil” – en kombination av opalglas och svart metall
- Max watt: 10
- Enkel, modern design
- Vackert räfflat glas
- ”Japandi-stil” – en kombination av opalglas och svart metall
- Max watt: 10
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2412631003 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Bredd | 190 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Kabellängd | 150 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 100 mm |
| Höjd | 165 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Serie | Milford |
| Sockel | E14 |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Vikt | 0,42 kg |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 5704924018688 |





