Vägglampa Nordlux Nimal Double
Rek. pris 599 kr
fr.479 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Nimal Double
479 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Nimal-serien har en rund och elegant Art Deco-design med en vacker räfflad glasskärm för badrum. Den opalvita diffusorn ger ett behagligt, diffust ljus. Den här vägglampan skapar en perfekt stämning ovanför eller bredvid badrumsspegeln.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Nimal-serien har en rund och elegant Art Deco-design med en vacker räfflad glasskärm för badrum. Den opalvita diffusorn ger ett behagligt, diffust ljus. Den här vägglampan skapar en perfekt stämning ovanför eller bredvid badrumsspegeln.
Egenskaper
- Lämplig för badrum (IP44)
- Dekorativt, räfflat glas
- Max watt: 25
- Lämplig för badrum (IP44)
- Dekorativt, räfflat glas
- Max watt: 25
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Färg | Mässing, Svart |
| Bredd | 78 mm |
| Diameter | 78 mm |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 125 mm |
| Höjd | 350 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Serie | Nimal |
| Sockel | E14 |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Vikt | 2,3 kg |
| Dimbar | Ja |
