Vägglampa Nordlux Tin Maxi Sensor
Rek. pris 819 kr
607 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Tin Maxi Sensor
607 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Tin är en elegant vägglampa som ger bra belysning för din huvudentré, husfasad eller garage. Designen är strömlinjeformad och skandinavisk, och det nedåtriktade ljuset skapar en vacker ljuseffekt på väggen. Tin har en inbyggd sensor som tänder lampan automatiskt när den känner av rörelse.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Tin är en elegant vägglampa som ger bra belysning för din huvudentré, husfasad eller garage. Designen är strömlinjeformad och skandinavisk, och det nedåtriktade ljuset skapar en vacker ljuseffekt på väggen. Tin har en inbyggd sensor som tänder lampan automatiskt när den känner av rörelse.
Tillverkad av slitstarkt galvaniserat stål som är väl lämpat för hårt väder. Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 21509131 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Galvaniserat Stål |
| Längd | 76 mm |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 122 mm |
| Höjd | 163 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Tin |
| Sockel | GU10 |
| Produkttyp | Fasadlampa |
| Vikt | 0,985 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Ja |
| EAN-nr | 5704924023309 |




