Vägglampa PR Home Anton
Rek. pris 1 299 kr
fr.948 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Anton
948 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vägglampa PR Home Anton är en klassisk och stilren lampa i antikmässing, tillverkad helt i ytbehandlad metall för ett tidlöst uttryck. Den har nu fått ett uppgraderat utförande med inbyggd dimmer, vilket gör att du enkelt kan anpassa ljusstyrkan efter behov och skapa precis rätt stämning i rummet. Lampan är perfekt att kombinera med våra egna LED-ljuskällor för bästa resultat.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Vägglampa PR Home Anton är en klassisk och stilren lampa i antikmässing, tillverkad helt i ytbehandlad metall för ett tidlöst uttryck. Den har nu fått ett uppgraderat utförande med inbyggd dimmer, vilket gör att du enkelt kan anpassa ljusstyrkan efter behov och skapa precis rätt stämning i rummet. Lampan är perfekt att kombinera med våra egna LED-ljuskällor för bästa resultat.
Med sin E27-sockel är Anton anpassad för inomhusbruk (IP20). Den levereras med en 2 meter lång kabel med platt EU-plugg, och drivs på 220–240V~50Hz.
Den klassiska designen gör att vägglampan Anton passar lika bra i vardagsrum och sovrum som i hallen – både som funktionell belysning och som en elegant inredningsdetalj.
Den klassiska designen gör att vägglampan Anton passar lika bra i vardagsrum och sovrum som i hallen – både som funktionell belysning och som en elegant inredningsdetalj.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Antikmässing, Svart/Vit |
| Bredd | 180 mm |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 270 mm |
| Höjd | 240 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Anton |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| Dimbar | Ja |
