Vägglampa PR Home AugustSvart
Rek. pris 1 499 kr
935 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart
LjuskällaLjuskälla PR Home LED 3-step Memory G45 Klar E27
89 krDimmerDimmer PR Home Mood Plug-in Svart
299 kr
August
Svart
935 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

August vägglampa med svart metallbåge och skärm i glas. Glasskärmen har en vacker finish och fästes i en lamphållare i svart borstad metall. Lampan monteras enkelt i väggen med ett stilrent fäste som skruvas fast.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
August vägglampa med svart metallbåge och skärm i glas. Glasskärmen har en vacker finish och fästes i en lamphållare i svart borstad metall. Lampan monteras enkelt i väggen med ett stilrent fäste som skruvas fast.
Lampan har en svart sladd som är 2 meter lång med väggkontakt och strömbrytare som sitter 55 cm från nedre delen av metallbågen. E27 sockel, max25W. Höjd båge 60 cm, vidd till lamphållaren 33 cm, lamphållaren sitter 20 cm från bågens topp. Skärmen är 25 cm i diameter och höjd 9,5 cm. Ljuskälla köpes separat.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 3152503 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Bredd | 465 mm |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Djup | 250 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Vikt | 1 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metal |
| Serie | August |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Vägglampa |
| EAN-nr | 7330976128310 |



