Vägglampa PR Home Zeta
999 kr
885 krSpara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Zeta
885 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägglampa i minimalisk design med opalglas och metallstomme i mattsvart. Vägglampans arm och lamphuvud är svängbara i 180 grader. Lampan är fuktsskyddad i IP23 klassning och passar bra i badrumsmiljöer. Observera att denna armatur är för fast installation och att det inte medföljer någon separata kontaktdon och anslutningskabel. Ett kabelgenomföringshål på väggplattans nedre del underlättar för alternativ kabeldragning.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Vägglampa i minimalisk design med opalglas och metallstomme i mattsvart. Vägglampans arm och lamphuvud är svängbara i 180 grader. Lampan är fuktsskyddad i IP23 klassning och passar bra i badrumsmiljöer. Observera att denna armatur är för fast installation och att det inte medföljer någon separata kontaktdon och anslutningskabel. Ett kabelgenomföringshål på väggplattans nedre del underlättar för alternativ kabeldragning.
Rekommenderas att användas ihop med energieffektiva LED ljuskällor med E14 sockel och mindre glashölje, t ex kron eller liten klot. Max 5W LED.
Storlek 21x27x8,5cm.
Storlek 21x27x8,5cm.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 3501423 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Bredd | 105 mm |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| Djup | 275 mm |
| Höjd | 175 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Sockel | E14 |
| Vikt | 0,7 kg |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 7330976138142 |



