Vägglampa Nordlux Dion DoubleSvart
Rek. pris 459 kr
299 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Dion Double
Svart
299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dion är en minimalistisk och elegant vägglampa med en vackert rundad design. Den ger både uppåt- och nedåtriktat ljus och passar väldigt bra för husfasaden, uppfarten eller huvudentrén.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dion är en minimalistisk och elegant vägglampa med en vackert rundad design. Den ger både uppåt- och nedåtriktat ljus och passar väldigt bra för husfasaden, uppfarten eller huvudentrén.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2518021003 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | GU10 |
| Sensor | Nej |
| Djup | 92 mm |
| Höjd | 162 mm |
| Längd | 66 mm |
| Vikt | 0,518 kg |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Dion |
| Typ | Fasadlampa |
| EAN-nr | 5704924023347 |




