Vägglampa Nordlux Dion SingleSvart
Rek. pris 359 kr
269 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Dion Single
Svart
269 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dion är en minimalistisk och elegant vägglampa med en vackert rundad design. Den ger ett praktiskt nedåtriktat ljus och passar väldigt bra för husfasaden, uppfarten eller huvudentrén.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dion är en minimalistisk och elegant vägglampa med en vackert rundad design. Den ger ett praktiskt nedåtriktat ljus och passar väldigt bra för husfasaden, uppfarten eller huvudentrén.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2518001003 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | GU10 |
| Sensor | Nej |
| Längd | 66 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Vikt | 0,324 kg |
| Djup | 92 mm |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP44 |
| Typ | Fasadlampa |
| Material | Aluminium |
| Serie | Dion |
| EAN-nr | 5704924023323 |




