
Solcellslampa NordluxCoupar Solar
Rek. pris 579 kr
!
fr. 351 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Coupar-serien av den danska designduon Says Who är en modern version av den traditionella lyktan. Med rena linjer och ett mjukt och rundat designuttryck kombinerar serien på ett obesvärat sätt klassiska egenskaper med en modern och samtida look.
Denna bärbara lampa laddas med solljus under dagen och kan dimmas i tre steg för att skapa den perfekta stämningen. Usb-kabel för snabbladdning medföljer. Lampan har inbyggd ljuskälla med 3-stegs-funktion som kan dämpas från vanlig av/på-brytare.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Effekt/prestanda | 3,2 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Beige, Svart |
| Energieffektivitet | F |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | SolarLed |
| Produkttyp | Uppladdningsbar Lampa |
| Material | Plast |
| Sockel | SolarLed |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Coupar |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Dimbar | Ja |
| Längd | 145 mm |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 220 mm |
| Spänning | 5 V |
| Vikt | 0,595 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Djup | 140 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 300 ° |
| Effekt/prestanda | 3,2 kW |



