Spotlight Solcell Star Trading Powerspot 53 cm Varmvit
Nyhet
479 kr
30 dagars prisgaranti

Powerspot 53 cm Varmvit
479 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Solcellsspotlight som lyser när mörkret faller med 250 i ca 4 timmar eller 125 lumen i ca 8 timmar när panelen fått optimal laddning (6h i full sol). Lumenvalet görs på brytaren. Själva paneldelen sitter med ca 200 cm kabel från spotlighten, varav ca 50 cm finns inuti tuben till spot. Detta gör det enkelt att placera panelen i direkt solljus vilket är nödvändigt för att ladda batterierna som medföljer. Höjden är justerbar 39-53cm, OBS justera höjd innan markspettet sätts på plats för att inte klämma kabeln.
Varumärke
Star TradingBeskrivning
Solcellsspotlight som lyser när mörkret faller med 250 i ca 4 timmar eller 125 lumen i ca 8 timmar när panelen fått optimal laddning (6h i full sol). Lumenvalet görs på brytaren. Själva paneldelen sitter med ca 200 cm kabel från spotlighten, varav ca 50 cm finns inuti tuben till spot. Detta gör det enkelt att placera panelen i direkt solljus vilket är nödvändigt för att ladda batterierna som medföljer. Höjden är justerbar 39-53cm, OBS justera höjd innan markspettet sätts på plats för att inte klämma kabeln.
Egenskaper
| Varumärke | Star Trading |
| Art.Nr. | 483-42 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Spänning | 2 V |
| Djup | 130 mm |
| Kabellängd | 2 m |
| Bredd | 1500 mm |
| Diameter | 1500 mm |
| Sockel | Fixed |
| Typ | SolcellsSpotlight |
| Höjd | 530 mm |
| Serie | Powerspot |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Plast |
| Dimbar | Nej |
| Ljusflöde | 250 lumen |
| EAN-nr | 7391482078964 |




