Kappa Svanefors IngridBlå
379 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Blå

Ingrid
Blå
379 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Ingrid är en serie produkter i tunn halvlinnekvalitet med tvättad känsla. Har multiband i ovankant, fållade långsidor och nederkant. Multibandet är en flexibel lösning som gör att gardinen kan hängas upp antingen med fingerkrokar, räkor eller direkt på en stång beroende på vilken typ av veck och vilket fall man vill ha på gardinen. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön. 50% Lin, 50% Bomull.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Ingrid är en serie produkter i tunn halvlinnekvalitet med tvättad känsla. Har multiband i ovankant, fållade långsidor och nederkant. Multibandet är en flexibel lösning som gör att gardinen kan hängas upp antingen med fingerkrokar, räkor eller direkt på en stång beroende på vilken typ av veck och vilket fall man vill ha på gardinen. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön. 50% Lin, 50% Bomull.
Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön. 50% Lin, 50% Bomull.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Art.Nr. | 1270-57-008 |
| Färg | Blå |
| Utförande | Multiband |
| Material | 50% Lin, 50% Bomull |
| Typ | Gardinkappor |
| Serie | Ingrid |
| Djup | 0,1 mm |
| Vikt | 0,06 kg |
| Höjd | 500 mm |
| Bredd | 2500 mm |
| EAN-nr | 7332623408165 |

