Bordsduk Svanefors Sabina 160x160 cm
Rek. pris 899 kr
674 kr
649 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Sabina 160x160 cm
649 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Sabina Duk Lin D160 + 20cm
Rund duk i bomull/linneblandning. Tyget är vävt med en chambrey som ger ett linneliknande utseende. Duken är 160cm i diamter med en 20cm bred volang runt hela duken. Duka gärna med matchande tygservetter och addera en bordsfilt under duken för en riktig lyxig dukning. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Art.Nr. | 1566-84-021 |
| Mått | 160x160 cm |
| Typ | Bordsduk |
| Färg | Linne |
| Höjd | 160 cm |
| Material | 90% Bomull, 10% Linne |
| Serie | Sabina |
| Bredd | 160 cm |
| Diameter | 160 cm |
| EAN-nr | 7332623421447 |





