Bordsduk Svanefors Sabina
fr.585 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Sabina
585 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Sabina Duk Rosa 160x280cm
Duk i bomull/linneblandning. Tyget är vävt med enchambray som ger ett linneliknande utseende. Duken är 160x280cm vilket gör att den passar till riktigt stora bord. Duka gärna med matchande tygservetter och addera en bordsfilt under duken för en riktig lyxig dukning. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Mått | 160x280 cm |
| Typ | Bordsduk |
| Höjd | 280 cm |
| Material | 90% Bomull, 10% Linne |
| Serie | Sabina |
| Bredd | 160 cm |
| Färg | Beige/Gul, Gråsvart, Linne, Rosa |

