Barnmatta KM Carpets Play Alfabet160x230 cm
Rek. pris 809 kr
749 kr
599 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Mått:
160x230 cm

Play Alfabet
160x230 cm
599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Play Alfabet är en tvättbar matta med ett lekfullt motiv. På en ljust grå botten ryms ett regnbågsfärgat glatt alfabet tillsammans med några kändisar, så som elefanten och lejon. En matta för lek, bus och lärande som passar perfekt i det lilla rummet. Peka på och prata om bokstäver, djur eller färger. Den är tunn och enkel att hantera med en gelbaksida som gör att den ligger stilla på plats.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Play Alfabet är en tvättbar matta med ett lekfullt motiv. På en ljust grå botten ryms ett regnbågsfärgat glatt alfabet tillsammans med några kändisar, så som elefanten och lejon. En matta för lek, bus och lärande som passar perfekt i det lilla rummet. Peka på och prata om bokstäver, djur eller färger. Den är tunn och enkel att hantera med en gelbaksida som gör att den ligger stilla på plats.
Tvättråd
Maskintvätt 30°C, plantorkas. Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, frottéhandduk eller mjuk borste
Maskintvätt 30°C, plantorkas. Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, frottéhandduk eller mjuk borste
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 42080 |
| Färg | Grå |
| Mått | 160x230 cm |
| Bredd | 160 cm |
| Längd | 230 cm |
| Material | Polypropylen |
| Typ | Barnmatta |
| Serie | Play |
| Tjocklek | 0,5 cm |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 7340205342080 |



