Spegelskåp Gustavsberg Artic 100 cm med LEDVit
8 759 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Spegelskåp Gustavsberg Artic 100 cm har en modern design och är utrustat med ett integrerat 230V-eluttag inuti spegelskåpet. Skåpet har LED-belysning på ovan- och undersidan som ger ett behagligt ljus. Det har dubbelsidiga spegeldörrar och frostade kanter i nederkant vilket motverkar fettfläckar på spegeln.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Spegelskåp Gustavsberg Artic 100 cm har en modern design och är utrustat med ett integrerat 230V-eluttag inuti spegelskåpet. Skåpet har LED-belysning på ovan- och undersidan som ger ett behagligt ljus. Det har dubbelsidiga spegeldörrar och frostade kanter i nederkant vilket motverkar fettfläckar på spegeln.
Spegelskåpet har två flyttbara hyllor i glas och ett upphängningssystem som enkelt och snabbt monteras på vägg samt justeras enkelt till rätt position. Skåpet levereras dessutom med en prylmagnet och förstoringsspegel som kan monteras på valfri plats.
Övrigt
- Kapslingsklass IP44
- Livslängd/brinntid för LED-belysning är ca 30 000 timmar
- Dubbelsidiga spegeldörrar
- Övre belysning: 8W, 640lm, 3000K
- För montage i område 2 i badrummet
- Badrumsklassad MDF och/eller spånskiva, för fuktiga miljöer
OBS! Installationen ska utföras av behörig elektriker.
Rengöring
Badrumsmöbler från Gustavsberg är fukttåliga, men får inte överspolas med vatten. Undvik att placera dem direkt intill badkar eller dusch utan ordentlig duschavskärmning. Låt inte vatten bli kvar på ytorna, torka bort det så snart du kan. Rengör med milt rengöringsmedel och mjuk trasa.
Övrigt
- Kapslingsklass IP44
- Livslängd/brinntid för LED-belysning är ca 30 000 timmar
- Dubbelsidiga spegeldörrar
- Övre belysning: 8W, 640lm, 3000K
- För montage i område 2 i badrummet
- Badrumsklassad MDF och/eller spånskiva, för fuktiga miljöer
OBS! Installationen ska utföras av behörig elektriker.
Rengöring
Badrumsmöbler från Gustavsberg är fukttåliga, men får inte överspolas med vatten. Undvik att placera dem direkt intill badkar eller dusch utan ordentlig duschavskärmning. Låt inte vatten bli kvar på ytorna, torka bort det så snart du kan. Rengör med milt rengöringsmedel och mjuk trasa.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Art.Nr. | GB71488810DH |
| Belysning | LED |
| Serie | Artic |
| Färg | Vit |
| Bredd | 994 mm |
| Höjd | 662 mm |
| Djup | 132 mm |
| Eluttag | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Spegelskåp |
| Energieffektivitet | A++-A |
| RSK-nr | 8947475 |
| EAN-nr | 7391530067933 |


