Diskbänk Stala Seven F
fr.5 738 kr
fr.4 220 krFrån 23 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Seven F
4 220 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Diskbänk från Stala. Med Stala F-Seven heltäckande rostfri diskbänk sköter du behändigt både matförberedelserna och disken. Tillbehör som hjälpho, avrinningskärl och skärbräda ger mera funktioner för matlagning.
Varumärke
StalaBeskrivning
Diskbänk från Stala. Med Stala F-Seven heltäckande rostfri diskbänk sköter du behändigt både matförberedelserna och disken. Tillbehör som hjälpho, avrinningskärl och skärbräda ger mera funktioner för matlagning.
Den heltäckande måttanpassade diskbänken kan väljas med upphöjd eller rak kantprofil som standard i 600, 610 eller 620 mm bredd. Nu går det även att beställa 635 mm bredd för att passa nya IKEA stommar.
Diskbänken kan även beställas med ett hål för köksblandare utan extra kostnad. Då levereras diskbänken med en förstärkning under bänken för extra stabilitet.
F-Seven diskbänk
- Längd: 620-3000 mm, 5 mm intervals
- Djup: 590, 600, 610, 620, 635 mm
- Tjockleck: 20, 30 eller 40 mm
- Kantprofil: upphöjd och rak
Vid val av rak kantprofil har Stala Seven F alltid en nedsänkning runt hoarna.
- Yta: slät, Deko eller StalaTex mönster
- Ho djup 180 och 140 mm
- Urtag för häll mot en extraavgiftMed Stala F-Seven heltäckande rostfri diskbänk sköter du behändigt både matförberedelserna och disken. Tillbehör som hjälpho, avrinningskärl och skärbräda ger mera funktioner för matlagning.
Diskbänken kan även beställas med ett hål för köksblandare utan extra kostnad. Då levereras diskbänken med en förstärkning under bänken för extra stabilitet.
F-Seven diskbänk
- Längd: 620-3000 mm, 5 mm intervals
- Djup: 590, 600, 610, 620, 635 mm
- Tjockleck: 20, 30 eller 40 mm
- Kantprofil: upphöjd och rak
Vid val av rak kantprofil har Stala Seven F alltid en nedsänkning runt hoarna.
- Yta: slät, Deko eller StalaTex mönster
- Ho djup 180 och 140 mm
- Urtag för häll mot en extraavgiftMed Stala F-Seven heltäckande rostfri diskbänk sköter du behändigt både matförberedelserna och disken. Tillbehör som hjälpho, avrinningskärl och skärbräda ger mera funktioner för matlagning.
Egenskaper
| Varumärke | Stala |
| Färg | Stål |
| Modell | Ho 40 mm från kanten |
| Material | Rostfritt stål |
| Montering | Heltäckande |
| Bredd | 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm |
| Minsta skåpsbredd | 60 mm |
| Djup | 600 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Vändbar | Ja |
| Diskho | En och halv |
| Vikt | 6,3, 7,6, 8,6, 9,6, 11,6 kg |
| Låddjup | 18 mm |
| Typ | Diskbänk |
| Djup | 60 cm |
| Höjd | 3 cm |
| Bredd | 80, 100, 120, 140, 160 cm |
