Parkettgolv Berg & Berg Ek XXL Österlen Mattlack 1-Stav
1 359 kr/m²Pris/frp 2 439,56:-
859 kr/m²Spara 37 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Ek XXL Österlen Mattlack 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ek XXL Österlen är ett ljust 1-stavs trägolv med råmattlackad yta. Detta parkettgolv passar väldigt bra i både större och mindre rum samtidigt som det smälter vackert in i all typ av inredning.
Varumärke
Berg & BergBeskrivning
Ek XXL Österlen är ett ljust 1-stavs trägolv med råmattlackad yta. Detta parkettgolv passar väldigt bra i både större och mindre rum samtidigt som det smälter vackert in i all typ av inredning.
Paketen innehåller 8 brädor:
4 st 2390 mm
2 st 1600 mm
2 st 800 mm
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
4 st 2390 mm
2 st 1600 mm
2 st 800 mm
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Recensioner
Stefan ByggVerifierad köpare
för 1 år sedan+ Väldigt fintbo gediget golv - inget klickgolv, kräver limmande och ett jädrans bankande.
Egenskaper
| Varumärke | Berg & Berg |
| Art.Nr. | 483537 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Ultramatt Lack |
| Sortering | Vild |
| Längd | 2390 mm |
| Bredd | 198 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,84 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 8 st/frp |
| Fog | Svedloc Plus |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens Art.Nr. | 7415014027 |
| EAN-nr | 7330587502837 |

