Parkettgolv Berg & Berg Ek XXL Raskamåla Borstad Naturoljad
749 kr/m²Pris/frp 1 899,96:-
669 kr/m²Spara 11 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Ek XXL Raskamåla Borstad Naturoljad
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ek Raskamåla XXL 1-stav Ek med kärnved, stor fas och med svart träspackel ger en färgrik struktur med alla färgvariationer, kvistar och splint, borstad och naturoljad yta.
Varumärke
Berg & BergBeskrivning
Ek Raskamåla XXL 1-stav Ek med kärnved, stor fas och med svart träspackel ger en färgrik struktur med alla färgvariationer, kvistar och splint, borstad och naturoljad yta.
Varje bunt kan innehålla 1/3 i längder om 800/1200/1600 mm.
Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus. Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta. Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark.
Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus. Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta. Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark.
Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Nicklas EVerifierad köpare
för 1 månad sedanFantastiskt fint golv med karaktär. Bra klickfunktion.
+ Lätt att lägga. Vansinnigt snyggt!
Egenskaper
| Varumärke | Berg & Berg |
| Art.Nr. | 7416215020W |
| Serie | Raskamåla |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Naturolja |
| Längd | 2390 mm |
| Bredd | 198 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Kollektion | Raskamåla |
| Antal (m2/frp) | 2,84 m²/frp |
| Fog | Svedloc Plus |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Natur |
| Färg | Trä/natur |
| EAN-nr | 7330587506385 |

