



Parkettgolv KährsEk Supai 3-stav
619 kr/m² 799 kr/m²Pris/frp 2 104,60:-
Spara 23 %
Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?
?
Ring till våra produktrådgivare!30 dagars prisgaranti
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Trägolv Kährs Ek Supai 3-stav är en brunpigmenterad, lackad 3-stav med bas på Ekens naturliga färgvariationer. Trägolvet innehåller mindre kvistar. Trägolv Kährs Ek Supai 3-stav har en tjocklek på 13 mm och är slipbart 2-3 gånger.
Kährs Avanti tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 13 mm. Kährs trägolv från serien Avanti med tjocklek 13 mm har 20 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda.
Sortering Variationbr>Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Sortering Variationbr>Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Här ser du vad andra kunder tycker, recensionerna kommer uteslutande från kunder som köpt varan av oss. Vi visar alla produktomdömen, oavsett betyg, för att hjälpa dig att välja rätt produkt.
Josefin E
Verifierad köpare
för 3 år sedan
Fint och tåligt
Maximilian J
Verifierad köpare
för 5 år sedan
vackert färg lätt att lägga den
+inga nakdelar
-bara bra
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
|---|---|
| Art.Nr. | 133NABEK5LUW |
| Serie | Kährs Original |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Lack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Kollektion | Tres Collection |
| Antal | 3,4 m2/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Mörkt |
| Färg | Trä/natur |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| Garanti | 20 år |
| EAN-nr | 7393969034135 |
