Portabel Fläkt Makita CXT CF100DZ 12V utan Batteri
989 kr
30 dagars prisgaranti

CXT CF100DZ 12V utan Batteri
989 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 29 kr

Batteridriven fläkt från Makita som cirkulerar luft, till exempel för att skynda på färgtorkning eller bättre luftkvalité. Fläkten har en kompakt storlek och är därmed mycket användbar även i små utrymmen.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Batteridriven fläkt från Makita som cirkulerar luft, till exempel för att skynda på färgtorkning eller bättre luftkvalité. Fläkten har en kompakt storlek och är därmed mycket användbar även i små utrymmen.
Teknisk Data
- Driftstid/blåshastighet (hög): 105 / 135 / 275 min
- Driftstid/blåshastighet (mellan): 145 / 190 / 380 min
- Driftstid/blåshastighet (låg): 240 / 315 / 630 min
- Blåshastighet (max): 3,0 / 2,5 / 2,0 m/sec
- Max luftmängd: 4,6 / 3,8 / 3,0 m³/min
- Max gervinkel (v/h): 90 °
- Skyddssystem för batteri: 1
- Driftstid/blåshastighet (hög): 105 / 135 / 275 min
- Driftstid/blåshastighet (mellan): 145 / 190 / 380 min
- Driftstid/blåshastighet (låg): 240 / 315 / 630 min
- Blåshastighet (max): 3,0 / 2,5 / 2,0 m/sec
- Max luftmängd: 4,6 / 3,8 / 3,0 m³/min
- Max gervinkel (v/h): 90 °
- Skyddssystem för batteri: 1
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029742 |
| Bredd | 260 mm |
| Spänning | 10,8 V |
| Typ | Portabel fläkt |
| Höjd | 252 mm |
| Längd | 149 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | CF100DZ |
| Driftkälla | Batteri |
| Användningsområde | PRO |
| Vikt | 1,4 kg |
| Version | Utan batteri och laddare |
| EAN-nr | 0088381847063 |

