Fönsterlampa PR Home AugustOpal, Bredd: 250 mm
Rek. pris 799 kr
699 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Opal
Bredd:
250 mm
LjuskällaLjuskälla PR Home LED 3-step Memory G45 Klar E27
89 krPlug-in dimmerDimmer PR Home Mood Plug-in Svart
279 kr
August
Opal, Bredd: 250 mm
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

August från PR Home är en klassik fönsterlampa med glasskärm. Lampan passar lika bra i fönstret som över köksbänken.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
August från PR Home är en klassik fönsterlampa med glasskärm. Lampan passar lika bra i fönstret som över köksbänken.
Recensioner
Emelie LVerifierad köpare
för 2 år sedanFina! Precis som på bilden! Dock hänger den ena lite snett för den hade legat snett i kartongen med sladden, hoppas att den hänger ut sig med tiden.
+ Precis som på bilden
Henrik EVerifierad köpare
för 2 år sedanKanonfina! Passar bra i fönstret. Ger ett vackert sken och den gröna färger som önskades.
ErikVerifierad köpare
för 4 år sedanJag köpte två st ø25cm och en ø15 cm Båda större lamporna hänger väldigt snett, höjdskillnaden från ena sidan till den andra är fem cm, antagligen beroende på att glaset är ojämnt. Den lilla är ok i det avseendet. Glaset är även flammigt och ser mjölkigt och billigt ut jämfört med ett par andra skomakarlampor jag har som kostar typ en hundring extra men det kan det vara värt. Ett plus är att lamphållaren i mässing är ganska snygg.
+ Fin lamphållare
+ Billig
- Glaset ser mjölkigt, flammigt och billigt ut
- Armaturen hänger snett på båda lamporna jag köpte
Tomas AVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg och stabil konstruktion.
- Ser på nära håll inte så gammaldags ut, om det är det man är ute efter.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 3122507 |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Opal |
| Bredd | 250 mm |
| Höjd | 160 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Material | Glas |
| Djup | 250 mm |
| Vikt | 0,65 kg |
| Kabellängd | 3 m |
| Spänning | 230 V |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | August |
| Sockel | E27 |
| Typ | Fönsterlampa |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 25 W |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7330976100439 |
