Väggskåp Vedum Mezzo 500Betonggrå, Maja, Höger
6 509 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Betonggrå
Hängning:
Höger

Mezzo 500
Betonggrå, Maja, Höger
6 509 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 149 kr

Väggskåp Vedum Mezzo 500 är ett snyggt överskåp i design av Jesper Ståhl. Serien Mezzo har ett harmoniskt formspråk som präglas av balans och enkelhet. Badrumsskåpet har två flyttbara glashyllor och en dämpad lucka. Detta svensktillverkade skåp levereras färdigmonterat med upphängningsanvisning och borrmall för handtag (handtag ingår inte) och för en stark och säker upphängning är skåpet försett med praktiska upphängningsskenor.
Varumärke
VedumBeskrivning
Väggskåp Vedum Mezzo 500 är ett snyggt överskåp i design av Jesper Ståhl. Serien Mezzo har ett harmoniskt formspråk som präglas av balans och enkelhet. Badrumsskåpet har två flyttbara glashyllor och en dämpad lucka. Detta svensktillverkade skåp levereras färdigmonterat med upphängningsanvisning och borrmall för handtag (handtag ingår inte) och för en stark och säker upphängning är skåpet försett med praktiska upphängningsskenor.
Stommen är tillverkad av fukttrög spånskiva (16 mm) belagd med gråmålad melamin. Luckan Maja är tillverkad av målad, fukttrög MDF (16 mm) och har en rundad kant. Skåpet har en högerhängd lucka.
Vedum Kök & Bad är ett svenskt företag som sedan 1919 har utvecklat köks- och badrumsinredning med hållbarhet i fokus. Deras högkvalitativa badrumsprodukter genomsyras av stilren design för att ge ditt badrum en modern känsla.
Vedum Kök & Bad är ett svenskt företag som sedan 1919 har utvecklat köks- och badrumsinredning med hållbarhet i fokus. Deras högkvalitativa badrumsprodukter genomsyras av stilren design för att ge ditt badrum en modern känsla.
Dokument
Recensioner
Martin KVerifierad köpare
för 3 veckor sedanSnyggt och stilrent badrumsskåp. Enkelt att sätta upp, tack vare upphängningslist som går att justera i höjd och sidled.
+ Enkelt att sätta upp
- MDF:en är "bar", dvs ej målad på baksidan av stommen. Vet ej hur fukt- eller vattentålig den egentligen är, eller om den kommer att svälla med tiden.
Egenskaper
| Varumärke | Vedum |
| Art.Nr. | 5200392992 |
| Serie | Mezzo |
| Färg | Betonggrå |
| Utförande | Maja |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 640 mm |
| Lucka | Ja |
| Handtag | Nej |
| Eluttag | Nej |
| Hängning | Höger |
| Typ | Väggskåp |
| Djup | 160 mm |
| Låda | Nej |
| EAN-nr | 7332936023512 |
