Tvättställ Hafa Fine
2 100 kr
695 krSpara 67 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Förväntas åter i lager 2026-09-24
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ett fristående tvättställ utan blandarfäste. Till detta tvättstället behöver du en hög tvättställsblandare.
Varumärke
HafaBeskrivning
Ett fristående tvättställ utan blandarfäste. Till detta tvättstället behöver du en hög tvättställsblandare.
5 års garanti
Hafa erbjuder 5 års garanti på denna produkt mot fabrikations- och materialfel. Produkterna utvecklas i Sverige med högsta fokus på kvalitet och hållbarhet över tid så att du kan känna dig trygg i ditt val. Läs mer här https://www.bygghemma.se/medias/hafa/garanti_hafa_5ar_low.pdf
Skötselråd
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar.
Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
Hafa erbjuder 5 års garanti på denna produkt mot fabrikations- och materialfel. Produkterna utvecklas i Sverige med högsta fokus på kvalitet och hållbarhet över tid så att du kan känna dig trygg i ditt val. Läs mer här https://www.bygghemma.se/medias/hafa/garanti_hafa_5ar_low.pdf
Skötselråd
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar.
Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
Dokument
Recensioner
ChrisVerifierad köpare
för 2 år sedanHelt okej inte mer
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1273505 |
| Bredd | 400 mm |
| Utförande | Fristående |
| Djup | 160 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Fine |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 170 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Diameter | 400 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Nej |
| Ytbehandling | Nej |
| Garanti | 5 år |
| Väggmonterad | Nej |
| RSK-nr | 7539517 |
| EAN-nr | 7330027093024 |

