Köksfläkt Samsung NK7000MM Underbyggd RostfriBredd: 600 mm
Rek. pris 3 499 kr
2 190 kr
30 dagars prisgaranti
Beskrivning
Underbyggd köksfläkt från Samsung. En perfekt lösning för moderna kök!
Upptäck Samsung NK7000MM underbyggd köksfläkt, en perfekt kombination av funktionalitet och stil för ditt kök. Denna köksfläkt, med en bredd på 60 cm, är designad för att integreras smidigt i ditt kök och erbjuder kraftfull prestanda med en maximal utsugningskapacitet på 392 m3/h.
Specifikationer
- Styrning: Enkel och intuitiv användning med tryckknappar
- Motorer/Fläktar: Utrustad med en motor och en fläkt för effektiv ventilation
- Utsugningshastigheter: Tre olika hastighetsinställningar gör att du kan anpassa fläktens prestanda efter behov
- Belysning: Utrustad med två energieffektiva 3W LED-lampor som ger utmärkt belysning över din spishäll
- Filter: Innehåller tvättbart aluminiumfilter samt ett kolfilter som renar luften effektivt
Tvättbart aluminiumfilter
Ett slitstarkt och lättskött aluminiumfilter skyddar fläkten och förlänger motorns livslängd. Filtret fångar upp fett och damm innan det sätter igen motorn eller hindrar luftflödet. Filtret rengörs enkelt i diskmaskinen.
Fläkt med tre hastigheter
Med en tillräcklig motorkapacitet och tre fläkthastigheter, suger fläkten ut ånga och stekos.
Specifikationer
- Styrning: Enkel och intuitiv användning med tryckknappar
- Motorer/Fläktar: Utrustad med en motor och en fläkt för effektiv ventilation
- Utsugningshastigheter: Tre olika hastighetsinställningar gör att du kan anpassa fläktens prestanda efter behov
- Belysning: Utrustad med två energieffektiva 3W LED-lampor som ger utmärkt belysning över din spishäll
- Filter: Innehåller tvättbart aluminiumfilter samt ett kolfilter som renar luften effektivt
Tvättbart aluminiumfilter
Ett slitstarkt och lättskött aluminiumfilter skyddar fläkten och förlänger motorns livslängd. Filtret fångar upp fett och damm innan det sätter igen motorn eller hindrar luftflödet. Filtret rengörs enkelt i diskmaskinen.
Fläkt med tre hastigheter
Med en tillräcklig motorkapacitet och tre fläkthastigheter, suger fläkten ut ånga och stekos.
Egenskaper
| Varumärke | Samsung |
| Art.Nr. | 75776 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 598 mm |
| Djup | 301 mm |
| Kapacitet | 392 m³/h |
| Utförande | Underbyggd |
| Energieffektivitet | C |
| Höjd | 180 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | NK24M1030IS/UR |
| Produkttyp | Köksfläkt |
| Vikt | 6,5 kg |
| Bullernivå | 71 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 8806088911175 |








