
Klinker Konradssons Galaxy G taupe 9,7x9,7 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 912,96:-
634 kr/m²Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons Galaxy G taupe 9,7x9,7 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Mörkbeige klinker med ett sofistikerat stenmönster. Ytan är slät och matt. I serien Galaxy finns även väggplattor i matchande kulörer. Ett bra val till dig som söker en prisvärd klinker med många möjligheter.
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
Mörkbeige klinker med ett sofistikerat stenmönster. Ytan är slät och matt. I serien Galaxy finns även väggplattor i matchande kulörer. Ett bra val till dig som söker en prisvärd klinker med många möjligheter.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 76004 |
| Mönster | Sten/betong |
| Färg | Brun |
| Mått | 9,7x9,7 cm |
| Tjocklek | 7 mm |
| Bredd | 9,7 cm |
| Längd | 9,7 cm |
| Storlek | 9,7x9,7 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,44 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 12 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rundad |
| Åtgång | + 10% |
| Nätstorlek | 29,6x39,6 cm |
| Serie | Galaxy |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137321870 |
