
Klinker Konradssons Global Collection Vit Matt 15x15 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 1 094,25:-
1 459 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons Global Collection Vit Matt 15x15 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Global Collection är en serie klinker i nya, trendiga, matta och dova färger som för tankarna till material så som antracit, tegel och porslin.
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
Global Collection är en serie klinker i nya, trendiga, matta och dova färger som för tankarna till material så som antracit, tegel och porslin.
Plattorna är frostsäkra och kommer i 15 x 15 cm där alla färger matchar perfekt och går att variera och mixa i oändlighet. De är flexibla, slitstarka och halkfria. Global Collection är en klinker för dig som efterfrågar funktionalitet, estetik och prisvärdhet.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Dokument
Recensioner
MarcusVerifierad köpare
för 2 veckor sedanTyvärr var de inte 100% kvadratiska vilket plattsättaren påtalade. Ena sidan någon millimeter längre än den andra och eftersom vi ska lägga ett schackmönster med dessa och tegelröda plattor blir det något skevt. Plattsättaren har gjort ett fint jobb, men inte helt optimalt när plattorna inte håller måtten exakt.
- Inte helt kvadratiska plattor
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 5765 |
| Mönster | Enfärgad |
| Färg | Vit |
| Mått | 15x15 cm |
| Tjocklek | 7 mm |
| Bredd | 15 cm |
| Längd | 15 cm |
| Storlek | 14,6x14,6 cm |
| Antal (m2/frp) | 0,75 m²/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Global Collection |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137313653 |

