Badkar Noro Mood
Rek. pris 12 995 kr
9 695 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Mood
9 695 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Badkar Noro Mood är tillverkat i sanitetsakryl med generösa inre badmått. Den stilrena och moderna designen gör att badkaret har blivit ett populärt val. Levereras med kromad bottenventil, avloppsrör och ställbara fötter. Komplettera med en badkarsblandare då detta inte medföljer.
Varumärke
NoroBeskrivning
Badkar Noro Mood är tillverkat i sanitetsakryl med generösa inre badmått. Den stilrena och moderna designen gör att badkaret har blivit ett populärt val. Levereras med kromad bottenventil, avloppsrör och ställbara fötter. Komplettera med en badkarsblandare då detta inte medföljer.
Badkaret har en liten logga på insidan.
Badkar har sedan länge varit en viktig del av badrummet och Noro erbjuder ett brett sortiment av såväl massagebadkar som designade badkar utan system. Gemensamt för alla Noros badkar är att de tillför lugn i vardagen. Du finner lösningar för de flesta typer och storlekar av badrum. Bada och njut!
Skötselråd
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Badkar har sedan länge varit en viktig del av badrummet och Noro erbjuder ett brett sortiment av såväl massagebadkar som designade badkar utan system. Gemensamt för alla Noros badkar är att de tillför lugn i vardagen. Du finner lösningar för de flesta typer och storlekar av badrum. Bada och njut!
Skötselråd
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Dokument
Recensioner
Dennis AVerifierad köpare
för 2 månader sedanSnyggt, stilrent badkar. Stort och djupt. Jag, 1.90 lång, ligger bättre i detta än de flesta andra badkar i liknande storlek. Båda barnen (4 och 6) får plats.
+ Stort och stilrent
- Inget, möjligen lite vingligt utan vatten.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 0169 |
| Längd | 1500 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 480 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Höjd | 600 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Fristående |
| Serie | Mood |
| Form | Oval |
| Typ | Fristående badkar |
| Volym | 290 l |
| Vikt | 35 kg |
| Antal Personer | 1 st |
| RSK-nr | 7307717 |
| EAN-nr | 7340032401691 |



