Infravärmare Termo Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
1 419 kr
1 277 krSpara 10 %Kampanj7 min kvar!
30 dagars prisgaranti

Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
1 277 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Terrassvärmare Termo Parasoll är en elektrisk värmare för montering under parasoll. Passar stolpe med diameter 25-60 mm.
Varumärke
TermoBeskrivning
Terrassvärmare Termo Parasoll är en elektrisk värmare för montering under parasoll. Passar stolpe med diameter 25-60 mm.
Övrigt
- Färg: aluminium
- Spänning: 230V, 50Hz
- Halogenrör: 650/1300/2000W (förbrukar 2,0kWh)
- 180 cm jordad kabel med stickkontakt
- Värmespridning: ca 6-8 kvm när värmaren hänger under ett stort parasoll
- Godkännande: CE
- Skyddsklass: IP34
Installation
Montering skall ske så att värmaren hänger enligt bilden på parasollen. Du kan ha ett bord under värmaren och då måste avståndet vara minst 120-180 cm från bordet. Värmaren avger lite värme uppåt vilket gör att du måste ha avstånd om ca 30 cm till parasolltyget.
Fördelar: Infravärmare Termo Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
- Anpassad för montering under parasoll
- Effektiv värmespridning på 6-8 kvm
- Skyddsklass IP34 för utomhusbruk
- Färg: aluminium
- Spänning: 230V, 50Hz
- Halogenrör: 650/1300/2000W (förbrukar 2,0kWh)
- 180 cm jordad kabel med stickkontakt
- Värmespridning: ca 6-8 kvm när värmaren hänger under ett stort parasoll
- Godkännande: CE
- Skyddsklass: IP34
Installation
Montering skall ske så att värmaren hänger enligt bilden på parasollen. Du kan ha ett bord under värmaren och då måste avståndet vara minst 120-180 cm från bordet. Värmaren avger lite värme uppåt vilket gör att du måste ha avstånd om ca 30 cm till parasolltyget.
Fördelar: Infravärmare Termo Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
- Anpassad för montering under parasoll
- Effektiv värmespridning på 6-8 kvm
- Skyddsklass IP34 för utomhusbruk
Recensioner
Carina SVerifierad köpare
för 1 år sedanLyser upp förmycket
- Lyser för mycket
EvaVerifierad köpare
för 6 år sedanUtmärkt sätt att få ytterligare ett arbetsrum i dessa ”hemarbetstider” Rekommenderas.
+ Lätt att ta ner utan att parasollen behöver lyftas. Mycket lätt att montera.
- Lyser enormt starkt vilket är ett litet minus på kvällen men vägs upp av skön värme hela dagen.
Christian LVerifierad köpare
för 7 år sedanÄr ganska nöjd. Hade blivit full pott om den inte lyste så starkt. Inte lönt att ha några tända ljus på bordet.
+ Värmer bra
- Lyser för starkt
Egenskaper
| Varumärke | Termo |
| Art.Nr. | 695000 |
| Färg | Svart |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| IP-Klassning | IP34 |
| Utförande | Hängande |
| Serie | Parasoll |
| Typ | Terrassvärmare |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 120 mm |
| Höjd | 100 mm |
| Effekt | 2000 W |
| Vikt | 3,6 kg |
| Bredd | 500 mm |
| EAN-nr | 7350051207952 |
