Hammock Hillerstorp Kungshult
31 995 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En modern och högklassig hammock med stilrena linjer. Hammocken har praktiska avlastningsytor på sidorna för exempelvis böcker eller glas.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En modern och högklassig hammock med stilrena linjer. Hammocken har praktiska avlastningsytor på sidorna för exempelvis böcker eller glas.
Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC-certifierad teak. Tak i sunproof-material, tyg 161. Tyget är inte vattentätt men har en viss vattenresistens. UPF 80, vilket innebär en mycket god motståndskraft mot UV-ljus. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9937 |
| Färg | Grå |
| Djup | 1410 mm |
| Höjd | 1870 mm |
| Längd | 1870 mm |
| Material | Aluminium |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 590 mm |
| Sitthöjd | 650 mm |
| Sittbredd | 1740 mm |
| Serie | Kungshult |
| Typ | Hammock |
| Bredd | 2510 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 7319070099375 |



