Taklampa Markslöjd Rosendal 4 Ljuskällor
3 795 kr
3 674 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Rosendal 4 Ljuskällor
3 674 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 69 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Visste du att ordet kristall kommer från Grekiskans krystallos, som betyder klar is? Vi kan alltså jämföra skenet från en kristallprodukt med skenet från en islykta. Skillnaden är att kristallen ger ett brilliant skimmer i alla regnbågens färger.
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Visste du att ordet kristall kommer från Grekiskans krystallos, som betyder klar is? Vi kan alltså jämföra skenet från en kristallprodukt med skenet från en islykta. Skillnaden är att kristallen ger ett brilliant skimmer i alla regnbågens färger.
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 100511 |
| Färg | Krom |
| Diameter | 480 mm |
| Effekt | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 4 st |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Kristallkrona |
| Höjd | 420 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Rosendal |
| Sockel | E14 |
| Dimbar | Nej |
| EAN-nr | 7394472160526 |
