Solsäng Hillerstorp Herrgård
7 049 kr
30 dagars prisgaranti
Beskrivning
Solsäng Herrgård från Hillerstorp är tillverkad i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Dokument
Recensioner
Bettan Verifierad köpare
för 4 år sedanSnygg och rejäl solsäng. Bra kvalite´. Snabb leverans.
Anna C T EVerifierad köpare
för 7 år sedanLite tung att flytta men mycket skön att ligga i. Positivt med stödet för knäna. Snygg.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 1971177 |
| Färg | Vit |
| Kollektion | Småland |
| Höjd | 340 mm |
| Längd | 1960 mm |
| Material | Furu |
| Serie | Herrgård |
| Produkttyp | Solsäng |
| Bredd | 770 mm |
| Ställbar | Ja |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Liggplatser | 1 |
| Hjul | Ja |
| EAN-nr | 7319071971779 |





