Solsäng Venture Home Break 2-pack UtomhusVit
Pris/frp 7 118:-
3 559 kr/st30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

För en solig dag med en bok eller en podcast passar Break perfekt. Solsängen är gjord i aluminium och textilene, med ett justerbart ryggstöd. Hitta den bästa vilopositionen för dig och koppla av och njut!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
För en solig dag med en bok eller en podcast passar Break perfekt. Solsängen är gjord i aluminium och textilene, med ett justerbart ryggstöd. Hitta den bästa vilopositionen för dig och koppla av och njut!
Säljs i 2-pack.
Skötselråd:
Utemöbler i aluminium och rostfritt stål bör rengöras regelbundet med vatten och mild tvål. Skölj alltid noggrant med rikligt med vatten, något som blir extra viktigt om möblerna är placerade på ett havsnära avstånd där salt kan transporteras via luften. Saltet kan leda till korrosion som kan orsaka flagning eller bubblor i lacken.
Tvätta inte möblerna med högtryckstvätt, ytan kan skadas av det höga trycket.
För maximal livslängd rekommenderar vi att möblerna förvaras i ett torrt utrymme, alternativt under ett möbelskydd.
Aluminium är ett lätt material vilket gör att dina möbler blir smidiga att förflytta.
Skötselråd:
Utemöbler i aluminium och rostfritt stål bör rengöras regelbundet med vatten och mild tvål. Skölj alltid noggrant med rikligt med vatten, något som blir extra viktigt om möblerna är placerade på ett havsnära avstånd där salt kan transporteras via luften. Saltet kan leda till korrosion som kan orsaka flagning eller bubblor i lacken.
Tvätta inte möblerna med högtryckstvätt, ytan kan skadas av det höga trycket.
För maximal livslängd rekommenderar vi att möblerna förvaras i ett torrt utrymme, alternativt under ett möbelskydd.
Aluminium är ett lätt material vilket gör att dina möbler blir smidiga att förflytta.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 2073-400 |
| Färg | Vit |
| Ben | Aluminium |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 470 mm |
| Längd | 1950 mm |
| Antal Liggplatser | 1 |
| Hjul | Nej |
| Bredd | 670 mm |
| Montering | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Brookie |
| Produkttyp | Solsäng |
| Användningsområde | Utomhus |
| EAN-nr | 7350133232643 |










