Fåtölj Hillerstorp Läckö
2 349 kr
30 dagars prisgaranti
SittdynaSittdyna Hillerstorp Dyna Grå Eco Polyester Sittkudde för Trädgårdsstol
335 krTillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fåtölj Hillerstorp Läckö är en svensktillverkad fåtölj. Fåtöljen har klassiskt utförande med vacker korsrygg. Fåtölj Hillerstorp Läckö är tillverkad i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Fåtölj Hillerstorp Läckö är en svensktillverkad fåtölj. Fåtöljen har klassiskt utförande med vacker korsrygg. Fåtölj Hillerstorp Läckö är tillverkad i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
OBS! Dyna ingår inte. Finns som tillval.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Dokument
Recensioner
IngerVerifierad köpare
för 2 år sedanSnart gå och bra!
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 1501777 |
| Kollektion | Småland |
| Färg | Vit |
| Djup | 610 mm |
| Höjd | 840 mm |
| Längd | 590 mm |
| Material | Furu |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 460 mm |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Serie | Läckö |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Vikt | 9 kg |
| Bredd | 590 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7319075017770 |




