Stol Hillerstorp Oas Furu
Pris/2-pack 9 990:-
4 995 kr/st30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Oas är en stol från Hillerstorp som säljs i 2-pack. Den är tillverkad av vitlackat stål och norrländskt FCS-märkt kärnfuru. Oas är formgiven av möbeldesignern Sebastian Hedengrahn.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Oas är en stol från Hillerstorp som säljs i 2-pack. Den är tillverkad av vitlackat stål och norrländskt FCS-märkt kärnfuru. Oas är formgiven av möbeldesignern Sebastian Hedengrahn.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 6250144 |
| Kollektion | Days |
| Färg | Brun |
| Djup | 510 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Material | Furu/Stål |
| Sittdjup | 420 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Serie | Oas |
| Produkttyp | Stol |
| Bredd | 580 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7319076250145 |







