3-sitssoffa Hillerstorp Oxelunda
11 935 kr
30 dagars prisgaranti

Oxelunda
11 935 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fri frakt!

En bekväm och modulär 3-sits soffa som kan kombineras med flera olika element i Oxelunda serien. Soffan är höj- och sänkbar i båda ändar för högsta komfort. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i polyester med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En bekväm och modulär 3-sits soffa som kan kombineras med flera olika element i Oxelunda serien. Soffan är höj- och sänkbar i båda ändar för högsta komfort. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i polyester med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9904 |
| Färg | Grå |
| Typ | 3-sitssoffa |
| Material | Aluminium |
| Bredd | 1980 mm |
| Höjd | 72 cm |
| Längd | 72 cm |
| Serie | Oxelunda |
| Garanti | 1 år |
| Ställbar | Ja |
| Djup | 740 mm |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 670 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Sittbredd | 1980 mm |
| EAN-nr | 7319070099047 |




