Soffa Hillerstorp Solvik Vit

FSC
FSC står för Forest Stewardship Council och är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Beskrivning
FSC
FSC står för Forest Stewardship Council och är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Småland
Möblerna i kollektionen SMÅLAND är tillverkade av oss i, just det, småländska Hillerstorp. Kollektionen har sina rötter i svensk möbeltradition och är en av sommarens mest trogna vänner. I kollektionen finns tidlöst moderna klassiker, byggda av norrländsk FSC certifierad kärnfuru, som konsumenten kommer trivas i under många långa utomhussäsonger.
Specifikation
- Färg: Vit
- Utdragbar: Nej
- Montering krävs: Ja
- Materialvarumärke: FSC®
- Serie: Solvik
- Hopfällbar: Nej
- Ställbar: Nej
- Material: Furu
Mått
- Höjd för ryggstöd: 49 cm
- Sittbredd: 150 cm
- Djup: 58 cm
- Sittdjup: 45 cm
- Sitthöjd: 40 cm
- Höjd armstöd: 60 cm
- Bredd: 164 cm
- Höjd: 82 cm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 1175003077 |
| Färg | Vit |
| Sittdjup | 45 cm |
| Djup | 58 cm |
| Bredd | 1640 mm |
| Montering | Ja |
| Förlängningsbart | Nej |
| Typ | Soffa |
| Kollektion | Småland |
| Sitthöjd | 40 cm |
| Höjd | 82 cm |
| Sittbredd | 150 cm |
| Serie | Solvik |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7319077500379 |






